Péče o záda a páteř

Péče o záda

Breussova masáž
Breussova masáž je účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv. Klienti ji vnímají velmi příznivě a jsou překvapeni, jak jemnou metodou se jim dokáže ulevit od bolesti. Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje a energetizujících hmatů, tak aby se olej dostal co nejhlouběji. Ideální je spojení Breussovy masáže s Dornovou metodou.
Upozornění: U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin neopalujte.

Dornova metoda
Dornova metoda je druhem manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta  přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců maséra. Nikdy se nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Ideální je spojení Breussovy masáže s Dornovou metodou.

Rekondiční masáž zad
Rekondiční masáže patří mezi techniky klasických masáží. Rekondiční masáže jsou vhodné pro všechny, kdo trpí nedostatkem aktivního pohybu nebo namáhají pouze určitou část těla. Slouží k celkovému uvolnění, zvyšují prokrvení a regeneraci organismu a pomáhají tělu při látkové výměně a vyplavování toxických látek, dále tlumí bolesti v oblasti zad, povzbuzuje krevní oběh, povzbuzuje lymfatický oběh. Zlepšuje svalovou činnost, prokrvuje, zrychluje metabolismus, příznivě ovlivňuje nervový systém. Mohou mít také příznivé protistresové a povzbuzující účinky. Tento typ masáže vyvolává také zpomalení vzniku příznaků stárnutí a pomáhá udržovat tělesnou i duševní svěžest.

Rekondiční masáž významně napomáhá přípravě organismu na běžnou každodenní zátěž.

Sportovní masáž zad
Sportovní masáž se od rekondičně-relaxační liší prioritním zaměřením na svaly a svalové skupiny exponované při konkrétním sportovním výkonu, odlišnou masážní technikou a celkově rychlejším provedením. Sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon, zbavuje pocitů ztuhlosti, mírní bolesti a zlepšuje výkonnost pohybového ústrojí, zvyšuje prokrvení kůže, napomáhá k regeneraci svalstva a tkání. Sportovní masáž by měla být prováděna jednou až dvakrát týdně. Pokud se rozhodnete pro pravidelné cvičení, měli byste určitě vyhledat odbornou pomoc našeho maséra, který poradí jak bez potíží a ve zdraví překonat začátky. Rychlé regeneraci namožených svalů tak pomohou nejen masáže zad ale i např.plavání. Stejně jako rekondiční masáže zad tak i sportovní masáž přispívá k navození celkové duševní i tělesné pohody a příjemného pocitu uvolnění.

Medová detoxikační  masáž
Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Pomáhá při odstraňování stresu, při bolestech kloubů, artróze, artritidě a revmatizmu, při nečisté pokožce a jejímu lepšímu prokrvení. Oživuje celý organizmus (vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu). Výrazně detoxikuje svaly zad a pomáhá odstraňovat svalové spasmy.